5 vjet trajner i kuqezinjve, ja 9 lojtarët që ka larguar De Biasi (FOTO)

Samir Ujkani

Portieri pas dy gabimeve në ndeshjen me Islandën i’a lëshoi vendin e titullarit Etrit Berishës, duke vendosur më pas të largohet te Kosova duke akuzuar trajnerin.
Gianni De Biasi nuk bën shumë kompromise kur bëhet fjalë për mosmarrëveshje me lojtarë. Strategu italian deri më tani ka larguar disa futbollistë në 5 vjet që është në kryekombëtares kuqezi.

Dikush ka bërë polemika e të tjerë janë larguar për shkak se nuk kanë pasur hapësira ose i janë drejtuar Kosovës. Kështu në 5 vjet në kryeKombëtares, De Biasit i janë larguar plot 9 lojtarë, ndërsa nuk dihet e ardhmja për dy të tjerët.

Në dyshim është e ardhmja e Taulant Xhakës dhe Amir Abrashit të cilët mund t'i bashkohen listës si më lart./albeu.com/

Shtuar më 26/03/2017, ora 10:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori