6 blerjet e Barcelonës të cilat nuk kanë shërbyer për asgjë (VIDEO)
Pëlqej
Një ndër problemet më të mëdha të Barcelonës në dy vitet e fundit ka qenë merkato, teksa nuk ka gjetur futbollistët e përshtatshëm për t'i zëvendësuar yjet larguar.

Fillimisht ishte Xavi, vendin e të cilit askush nuk e ka zënë ende te Barcelona, duke lënë një boshllëk të madh në mesfushë. Katalanasja "Sport" ka publikuar 6 futbollistët e transferuar në verë, të cilët kanë qenë një dështim i vërtetë këtë sezon.

Andre Gomes erdhi me shumë bujë për 35 milionë euro, por deri më tani ka qenë një dështim i vërtetë në 465 minutat që i është dhënë hapësirë, raporton Albeu.

E njëjtë është dhe situata dhe te Umtiti, i cili u transferua për 25 milionë në fillim të sezonit, dhe deri më tani ka luajtur veëm 720 minuta.

Statistika shumë më të dobta ndërkohë për Alcacer, Denis Suarez dhe Diigne. /albeu.com/
6 blerjet e Barcelonës të cilët janë një dështim i vërtetë

Shtuar më 20/04/2017, ora 15:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori