7 trajnerët që kanë bërë "Tripletë" (FOTO LAJM)

Jacks Stick - Celtic 1967
Sot nuk ka qënë një ditë shumë e lumtur për botën e futbollit, e mbi të gjitha për Bayern Munchen. Trajneri që shkroi historinë me klubin bavarez, Jupp Heynckes zyrtarizoi sot në një konferencë për shtyp lamtumirën e tij nga futbolli. Tekniku gjerman që fitoi për herë të parë për Bayern dhe për herë të parë për një klub gjerman "Tripletën" e famshme: kampionat, Champions League dhe Kupë.

Por Heynckes e le skuadrën në duart e një trajneri që edhe ai në vitin 2009 bënte tripletën me Barcelonën, Pep Guardiola.

Por cilët kanë shtatë trajnerët e vetëm që kanë arritur diçka të tillë në të gjithë historinë e futbollit? Shikoni foto-galerinë e mësipërme.../albeu.com/
Shtuar më 04/06/2013, ora 16:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori