8 golat më të bukur të Pele-s (video)
Albeu.com
Ai kishte gjuajtur me grushta shokun e klases qe e kishte thirr me emrin "Pele". Por emri Edson Arantes do Nascimento nuk jepte shijen e "Pele"s. Cka mund te thuhet me shume per goleshenuesin me te mire te hostorise? Ndiqni golat!Pele morri pjese ne 4 Kupa Boterore (1958, 1962, 1966, 1970) duke i fituar 3 prej tyre dhe shenoi gjithsej 12 gola.

Shtuar më 12/06/2006, ora 14:40
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori