Aksident i rëndë në Korçë, dyshohet për viktima
​Formacionet zyrtare: Irlandë – Danimarkë
Pëlqej
Irlanda përballet sonte me Danimarkën në "Aviva Stadium" të Dublinit, për ndeshjen e dytë të "play-off"-it pë Kupën e botës "Rusi 2018" që do të zhvillohet verën e ardshme.

Irlanda ia dolin në ndeshjen e parë duke marrë një barazim në Danimark, dhe kërkon fitoren sonte.

Danezët kanë shumë punë për të bërë nëse duan të shkojnë në botëror.

Formacionet e skuadrave:

Irlanda XI: Randolph; Christie, Duffy, Clark, Ward; Hendrick, Arter, Meyler, Brady, McClean; Murphy

Danimarka XI: Schmeichel; Bjelland, Christensen, Kjaer; Larsen, Kvist, Delaney,Poulsen; Eriksen, Sisto, Jorgensen
Shtuar më 14/11/2017, ora 19:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori