9 lojtarët që kanë fituar Championsin dhe Kupa Libertadores (FOTO LAJM)

9. Dida
Champions League këtë sezon shkoi sërish për Realin e Madridit, që u konfirmua për herë të 11-të fitues në këtë kompetion. Mbrëmja e së shtunës ka qenë e veçantë për mbrojtësin Danilo, i cili edhe pse kaloi një ndeshje shumë të vështirë me Carrasco, i cili ishte në një formë të shkëlqyer, në fund ai triumfoi.

Mbrojtësi i Reali u bë futbollisti i 9-të që fiton njëkohësisht si Championsin ashtu edhe Kupën e Libertadores. Më lart mund të zbuloni listën e futbollistëve që i kanë fituar të dyja. /albeu.com/
Shtuar më 30/05/2016, ora 10:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori