A do e bëjë Reali veten për 1 milion euro?
Antonio Conte po kërkon konkurrencë në ekipin e tij, pasi blut e Londrës do të përballen me një lojë të egër në Evropë.

Marca raporton se Danilo dëshiron të largohet nga Bernabeu për futboll të rregullt në mënyrë që të rezervojë një vend në skuadrën e Kupës Botërore të Brazilit verën e ardhshme. Insistimi i shefit italian, Conte, ai do të shkëlqejë në Stamford Bridge, thuhet se e ka bidnur atë drejt Chelseat, përcjell Albeu.com.

Danilo u bashkua me Realin për 23 milionë paund (30 milionë euro) nga Porto në 2015, por ishte një lojtar i pakët me minuta në sezonin e kaluar. Los Blancos mendojnë se nuk kanë nevojë të shesin lojtarin, i cili luan kryesisht në të djathtë.

Juventusi gjithashtu është lidhur me një lëvizje për Danilo këtë verë. Juventinët ofruan fillimisht 25 dhe më pas e plotësuan kërkesën e Madridit në 30 milionë eur. Chelsea ka ofruar 31 milionë. I vetmi kuriozittet që ka mbetur është nëse Danilo do të fitohet nga ankandi apo nga ekipi qe u interesua prej kuhësh, Juventus? /albeu.com/
Shtuar më 12/07/2017, ora 11:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori