A do i rikthehet titulli kampion Skënderbeut për sezonin 15-16? Ja kur merret vendimi
Pëlqej
Brenda muajin Janar do të marrë fund saga e titullit kampion të sezonit 2015-2016 që iu hoq Skënderbeut nga FSHF, pas dyshimeve të UEFA-s për përcaktimin e rezultateve në Europa League, por edhe në Kategorinë Superiore.

Klubi korçar e ka ankimuar në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë të zvicrës vendimin e Federatës Shqiptare të Futbollit, që duhet të vendosë se kujt do t’i shkojë përfundimisht ky trofe, pasi e pretendon edhe Partizani, që në atë sezon u rendit I dyti.

Vendimi në shkallën me të lartë të drejtësisë sportive do të merret pikërisht më 22 janar në Lozanë, ku do të paraqiten përfaqësuesit e FSHF-së dhe të Skënderbeut./albeu.com/
Shtuar më 10/01/2018, ora 09:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori