A do ta linte Messi Barçën për City-n?
Vazhdojnë zërat e merkatos që kanë si protagonist kryesor yllin e Barcelonës Lionel Messi. Ngjarjet e fundit në kampion katalanas mes argjentinasit dhe teknikut Luis Enrique i kanë hapur oreksin skuadrave që duan të afrojnë 4 herë "Topin e Artë" dhe mes tyre është edhe Manchester City.

Në faqen zyrtare të klubit anglez në internet, në seksionin "What the media says" (Çfarë thonë mediat), "Citiziens" paraqesin një artikull të "The Independent" në të cilin analizohet mundësia që Messi të lerë Barcelonën për Manchester City-n.

Pak orë më parë doli lajmi se Chelsea është i gatshëm të paguajë klauzolën prej 250 milionë eurosh për të afruar Messin në "Stamford Bridge". /albeu.com/
Shtuar më 08/01/2015, ora 14:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori