A do të shkoj Nainggolan tek Inter, tani që Roma bleu zëvendësuesin?
Drejtori sportiv i Romës, Monchi është duke ekspozuar në mënyrë të qartë mbi të ardhmen e Radja Nainggolan.

Gjatë konferencës për shtyp të prezantimit Gonalons, drejtori sportiv Giallorossi tha: "Nainggolan do të mbetet në Romë. Tani ne kemi për të ndërtuar një ekip që do të përfundojë në fund të merkatos. Fjalë e sigurtë,është dhe kur them për Rüdiger se ai do të qendrojë në Rome, përcjell Albeu.com.

Mesfushori belg është ende duke pritur për një telefonatë nga ekipi që të rinovojë kontratën e tij, i cili skadoi më 30 qershor 2020. Këtë sezon Nainggolanit i ka qenë premtuar një zgjatje kontrate me rregullimin termave financiar, por deri tani askush nuk e ka treguar ende rinovimin romak. Nainggolan është përgjigjur në Instagram: "Unë rinovojë? Unë jam ende duke pritur, si zakonisht ".
Shtuar më 09/07/2017, ora 11:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori