Abrashi largohet nga Freiburg, i bashkohet Xhakës te Basel
SC Freiburg konfirmoi të mërkurën në mbrëmje se ata kishin arritur marrëveshje për mesfushorin mbrojtës Amir Abrashi te FC Basel në formë huazimi gjashtë mujore.

Drejtori sportiv, Klemens Hartenbach lëshoi ​​një deklaratë në të cilën ai përcolli një respekt të qartë për lojtarin e vjetër të klubit.

"Gjendja aktuale e konkurrencës [pozicionale] do të thotë që ne nuk mund t’i garantojmë Amir më shumë kohë loje. Amir ka qenë me ne për pesë vjet e gjysmë dhe ne do t’i hapim derën atij", u tha në atë dekleratë.

Përmes llogarisë së tyre të twitterit, FC Basel ka zyrtarizuar nënshkrimin e Amir Abrashit. "Mirësevini në klub, Amir", shkruan ata.
Shtuar më 28/01/2021, ora 12:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori