Afrimet e mundshme të Manchester United
Skuadra e Manchester United me shumë mundësi do të përfshihet nga ndryshime të shumta pasi deri tashmë është duke zhgënjyer totalisht. Sipas mediave italiane, ish-drejtori i përgjithshëm sportive i Juventusit, Marotta dhe ish-trajneri i Chelsea, Antonio Conte mund të ribashkohen te Maqnchester United.

Beppe Marota konsiderohet si njeriu që ngriti Juventusin në majën e futbollit Italian që pas skandalit të Cialcopoli-t. Sipas Corriere dello Sport, Marotta mund të kalojë te Manchester United nëse fiton besimin e pronarit Ed Ëoodëard. Fakti tjetër është se Jose Mourino mund të shkarkohet nga çasti në çast dhe vendin e tij mund ta zë Antonio Conte.

Nëse Conte dhe Marotta kalojnë te gjigandi anglez, atëherë për ta do të ishte një ribashkim pas katër viteve pasi më parë kanë punuar te Juventus. /albeu.com/
Shtuar më 02/10/2018, ora 11:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori