Agjenti i FIFA-s: Van Persie është i Juves
Robin Van Persie është një prej emrave më të "nxehtë" të merkatos verore. Hollandezi i Arsenal, i cili është nën monitorimin e Manchester City, United dhe Juventus, është shndërruar në misterin më të madh të mediave dhe opionit sportiv se cila do të jetë skuadra e ardhshme e Van Persie?

Për këtët temë ka folur edhe Fabio Parisi, agjenti i FIFA-s, sipas të cilit Robin Van Persie është shumë pranë Juventus.


"Besoj se Juventusi ka firmosur me Van Persie një kontratë prej kohësh dhe e ka mbyllur në një sirtar te ndonjë noter. Është një provokim por besoj se ka 8 mundësi nga 10, që futbollisti hollandez të kalojë te bardhezinjtë. Juventusi dëshiron të fitojë dhe ai është ndërhyrja ideale për t’ia dalë, nuk mendoj se Dzeko është futbollisti i duhur për bardhezinjtë", deklaroi Parisi. /albeu.com/
Shtuar më 01/08/2012, ora 13:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori