Aguero flet pas aksidentit që pësoi në Amsterdam (VIDEO)
Pëlqej
Sergio Aguero ndjen keqardhje për aksidentin që e la atë me një brinjë të thyer.

Sulmuesi argjentinas pësoi dëmtimin gjatë një udhëtimi jashtë orarit në Amsterdam, kur në të cilin po udhëtonte u rrëzua - vetëm 48 orë para se të fitonte 1-0 ndaj Chelseat.

Ylli i Argjentinës thuhet se po përballet deri në gjashtë javë të mos luaj, por tani mund të përfshihet në stol për vizitën e së shtunës me Stoke Cityn - vetëm dy javë pas aksidentit - pas një rikthimi të shpejtë, shkruan Albeu.com.

Aguero tani ka folur për incidentin dhe pranoi se ai ka mbetur me emocione të përziera mbi vendimin e tij për të udhëtuar në qytetin holandez për të marrë pjesë në një koncert.

"Kur një lojtar ka një ditë të lirë në Manchester City, shumica e lojtarëve shkojnë në Londër, të tjerë në Itali, disa në Spanjë", tha 29-vjeçari.

"Isha me fat që e njoh agjentin e këngëtarit kolumbian Maluma, ai më ftoi dhe shkova. Isha gati dy ditë larg dhe shkova në aeroport ishte kur pësova atë aksident.

"Atëherë dikush mendon, 'Pse shkova?' Por është e vështirë të imagjinohet se diçka e tillë mund të ndodhë. Unë ende nuk e di nëse do të luaj të shtunën. Kam trajnuar normalisht, por pa grup.

"Unë do të hyj në grup për të parë se si ndihem, por në stërvitje nuk është e njëjta gjë si një lojë. Dua të shoh nëse kam dhimbje". përgundon ai. /albeu.com/
Shtuar më 12/10/2017, ora 19:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori