Aguero: Jo dhe shume kohe ne Atletiko
Albeu.com
Lojtari i Atletiko Madrid ka alarmuar ekipin e tij me deklaratën e dhënë sot, se dëshiron të kaloj në ndonjë klub të Premier Ligës Angleze. Serxhio Aguero ka pranuar se nuk dëshiron të qëndrojë edhe për shumë vite në Vicente Calderon.
Serxhio Aguero në vitet e fundit, me partneritetin sulmues me Forlan, u bë dhe caku numër një i të gjitha skuadrave të mëdha evropiane, por dëshira e tij e është të vazhdojë karrieren e tij në Premier Ligë.

Ekipi i Roman Abramovic ka qenë i hapur për të pasur në skuadër lojtarin Argjentima, ku dhe ka deklaruar se ka ndarë 40 milion për të.

The Sun ka pohuar se 21 vjecari para disa ditësh tha që "jam i lumtur në Atletiko por nuk don të thot që këtu do jem edhe për shumë kohë."
Shtuar më 11/02/2010, ora 18:15
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori