Aguero mungon në ndeshjen e rradhës, e konfrmon Guardiola
Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka konfirmuar se lëndimi i sulmuesit Sergio Aguero do shkaktojë mungesën në ndeshjen e radhës ndaj Portos.

Aguero mungoi në fitoren ndaj Burnley dhe nuk ka nisur në stërvitje.

Mirëpo, 32-vjeçari ende s’është shëruar dhe këtë e ka konfirmuar Guardiola.

"Nuk jam i shqetësuar. Ai nuk është stërvitur. Ka probleme në gju. Nuk është asgjë serioze", deklaroi ai.

Ndeshja e radhës për Cityn është ndaj Portos
Shtuar më 30/11/2020, ora 19:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori