Aguero, nuk jam Maradona
Sulmuesi i Manchester Cityt, Sergio Aguero ka deklaruar se ai nuk dëshiron të quhet si Maradona i ri sepse nuk është si ai. Ai pas kalimit tek City është quajtur si "Maradona i ri".

"Maradona është lojtar shumë i madh dhe unë do doja të jem si ai por nuk jam dhe gjithashtu nuk më pëlqen kur shtypi më quan ashtu", tha Aguero.

"Mos më quani Maradona i ri sepse unë nuk mund të jem kurrë si ai pasi ai nuk mund të krahasohet me asnjë lojtar në botë", tha Aguero. /albeu.com/
Shtuar më 21/08/2011, ora 14:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori