Aguerro e dëshiron Messin tek Manchester City: Ai mund ta lërë Barçën
Sulmuesi argjentinas, Sergio Aguero, ka thënë se atij do t’i pëlqente shumë që të luante me Lionel messin. Sipas Agueros, një largim i Messit nga Barcelona është shumë i mundur.

“Nuk është problem paraja”, thotë Aguero për TYC Sports.

“Por, lojtarët si Messi dhe Cristiano janë emblematikë për klubet et yre. Është e vështirë për ta që të largohen. E dini se, do më pëlqente që të luaj në një ekip me Leon”.

“Por, kjo duket mjaft e komplikuar në këtë moment”, deklaroi Aguero.

Lionel Messi së fundmi shënoi tri gola në fitoren e Argjentinës ndaj Ekuadorit, që ishte e vlefshme për kualifikim në Botëror. /albeu.com/
Shtuar më 12/10/2017, ora 14:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori