"Ai është një vrasës"
Cristiano Ronaldo ka rifituar formën më të lartë dhe është gati të luaj dhe të shënoj kundër Tottenhamit në mbrëmjen e së martës, paralajmëroi Isco, shoku i skuadrës së Realit.

Portugezi nuk kishte shënuar asnjë gol në La Liga këtë sezon derisa ai e gjeti rrugën e rrjetës në fitoren 2-1 të Madridit në rivalët vendas Getafe në fundjavë, pasi u ndalua të luaj për katër javët e para të sezonit pas atij pezullimi me pesë ndeshje nga Federata Spanjolle.

Isco tha: "Ishte vetëm një çështje kohe. Ai është një vrasës. Është e vërtetë se ai nuk kishte shënuar shumë gola në ligë deri tani këtë sezon, por në Ligën e Kampionëve ai ka shënuar. Është shumë mirë për ne që ai është jashtë kampionatit sepse na nevojitet.

"Ky ekip nuk ka kufizime. Ne duam më shumë tituj. Sapo të kemi gjithë ekipin tonë në dispozicion, ne do të shohim një Real Madrid më të fortë ".

Reali është mbajtësi i Ligës së Kampionëve dhe kanë fituar titullin në tre nga katër sezonet e fundit. Ata janë favoritë për të përparuar në fazën e raundit të dytë nga grupi i tyre, por Spurs janë në një pozitë të ngjashme të fortë pasi kanë fituar secilën nga dy ndeshjet e tyre të hapjes.

"Liga e Kampioneve është e veçantë. Ky është një shans i mirë për të konsoliduar pozitën tonë si udhëheqës kundër kundërshtarëve shumë të vështirë, të cilët po bëjnë vërtet mirë." shtoi spanjolli. /albeu.com/
Shtuar më 16/10/2017, ora 18:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori