Aintrahti mundi Karlsruen, 2:1
Albeu.com
Në ndeshjen e mbetur të javës së katër të Bundesligës, skuadra e Aintrahtit nga Frankfurti me rezultatin 2:1 e mundi Karlsruen.Mysafirët në minutën e 82 të përbaljes me golin e shënuar nga Franc kishin kaluar në avantazh, por megjithatë futbollistët vendas pas dy minutave lojë barazuan shifrat në 1:1. Autor I golit ishte Kohler. Sulmuesi grek Amanitidis në kohën shtesë ariti të shfrytëzoj një gabim të mrbojtjes musafire dhe Aintrahtit tia sigurojë fitoren e parë në sezonin e ri.
Me këto tri pikë skuadra e Aintrahtit tani është renditur në pozitën e 15-të e cila është një vend më lart se zona e cila I largon nga elita e futbollit vendor. Në javën e ardhshme Aintrahti dhe Karlsrue do të luajnë në terren musafir me Enerxhi Kotbusin gjegjësisht me Borusinë e Menshenglladbahut.
Shtuar më 23/10/2008, ora 14:39
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori