Ajax merr kreun me 58 pikë
Skuadra e Ajaxit ka arritur të shkatërrojë skuadrën e Heracles në rezultatin 6-0 duke marrë kryesimin e tabelës në kampionatin francez me 58 pikë. Kjo skuadër përfitoi edhe nga barazimi 2-2 i arritur mes Vitesse dhe AZ Kmaar.

Pas javës së 28 kjo skuadër ndiqet nga Akmaar me një pikë më pak dhe Twente me 55 pikë. /albeu.com/
Shtuar më 01/04/2012, ora 19:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori