Ajeti e Demhasaj shënojnë golat e parë këtë sezon me Baselin
Dita e shtune ka qenë e mirë për dyshen me prejardhje shqiptare, sulmuesit, Albian Ajeti i Baselit dhe Shkëlqim Demhasaj i Luzernit.

Superliga e Zvicrës ka hyrë në javën e tretë dhe tanimë skuadrat dhe futbollistët kanë nxeh motorët e tyre.

Kjo vlen edhe për dyshen e sulmuesve me prejardhje shqiptare, Ajeti dhe Demhasaj që militojnë në kategorinë kryesore të futbollit zviceran.

Ajeti ka gjetur golin e parë me Baselit këtë fundjavë në fitoren 4-2 ndaj Grasshoppersit.
Shtuar më 04/08/2018, ora 23:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori