Ajeti: Maqedonia do të luajë futboll, nuk do të flitet për asgjë tjetër
Pëlqej
Arlind Ajeti është shprehur në konferencë për shtyp para ndeshjes me Maqedonisë duke e cilësuar kundërshtarin të vështirë por jo të pakalueshëm.

Maqedonia? Kundërshtar i vështirë, por jo i pakalueshëm. Atmosfera që na pret? Besoj se do të ketë shumë tifozë, por jam i bindur që do të flitet vetëm për futboll. E vështirë, natyrisht, pasi do të luajmë në stadiumin e tyre” tha Ajeti.

Më pas, Ajeti shpjegon dhe se duhet luajtur me “pjekuri, pasi durimi është i rëndësishëm. Panuccit dhe De Biasit? Ne jemi një skuadër që bën edhe pa trajner, kështu kemi qenë vjet. Trajnerët dhe lojtarët ndryshojnë çdo vit, por Kombëtarja mbetet”, përfundoi Ajeti. /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2017, ora 12:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori