Akuzat kanë lidhje me lojtarin dhe babain e tij, në pranga agjenti i De Bruyne
Nuk është dëgjuar në botën e futbollit që ju të shihni një lojtar të paditë agjentin e vet.

Këtë e ka bërë mesfushori Kevin De Bruyne ndaj agjentit të tij.

Historia ka tronditur Belgjikën: akuza është pastrim parash dhe falsifikim i dokumenteve në lidhje me periudhën e kaluar nga lojtari në Bundesliga te Wolfsburg.

Për këtë arsye, historia në lidhje me Kevin De Bruyne, ylli i Manchester City dhe agjenti Patrick De Koster, i cili e shoqëroi atë praktikisht gjatë gjithë karrierës së tij, shkakton një sensacion.

Raporti për mashtrim financiar pretendohet se ka origjinën nga babai i kampionit belg në vitin 2019, por nuk është e qartë nëse kjo është baza mbi të cilën policia fillimisht kontrolloi shtëpinë e De Koster, pastaj mori në pyetje dhe ndaloi agjentin.
Shtuar më 29/08/2020, ora 22:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori