Ish-ylli i Real-it mund të dënohet me tetë vite burg
Ish-mesfushori i Real Madridit dhe Liverpoolit, Xabi Alonso, do të dëshmojë më 22 janar në procesin gjyqësor ndaj tij, ku akuzohet për evazion fiskal, ngjashëm me shumë futbollistë të tjerë në Spanjë.

Spanjolli vazhdon të pretendojë se është i pafajshëm dhe nuk ka pranuar të arrijë një marrëveshje me Zyrën e Prokurorit të Përgjithshëm, ashtu siç kishin bërë futbollistët e tjerë, si Cristiano Ronaldo, Marcelo, Lionel Messi.

Alonso akuzohet se kishte përdorur një kompani të rreme në Madeira të Portugalisë për të mos ia paguar qeverisë spanjolle taksat. Përmes kësaj mënyrë raportohet se Alonso ka përfituar rreth dy milionë euro.

Sipas gazetës spanjolle, El Confidencial, Alonso mund të dënohet me pesë vite burg, ndërsa Prokurori i Shtetit ka kërkuar që dënimit të tij t’i shtohen edhe tri vite shtesë burgim. /albeu.com/
Shtuar më 02/01/2019, ora 17:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori