Alaba ndez El Clasicon, Reali dhe Barça e duan me patjetër
Alaba është njëri nga mbrojtësit e majtë më të mirë në botë viteve të fundi dhe jo më kot gjiganti katalunas, Barcelona ka shprehur interesim për austriakun, por tani kanë një rival të fortë.

Është Real Madridi që ka shprehur dëshirë ta transferojë austriakun dhe ka gati ofertën për të. Sipas mediumit Diario Gol, Mbretërit janë gati t’i vendosin Bavarezëve në tavolinë plot 80 milionë euro për Alaban.

Mbretërit e shohin austriakun si zëvendësues ideal afatgjatë të Marcelos, teksa joshën edhe nga mundësia që Alaba mund të luaj edhe në mesfushë dhe që është vetëm 25 vjeç./albeu.com/
Shtuar më 15/03/2018, ora 11:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori