Albeu: 10 më të paguarit e futbollit (FOTO LAJM)

David Beckham - LA Galaxy 40 milionë $
David Beckham
Futbolli nuk është vetëm pasion apo kënaqësi. Tashmë sporti më popullor në botë është shndërruar në një industri të mirëfilltë parash. Kjo nuk është vetëm për klubet e futbollit, për stadiumet, për reklamuesit dhe paketat televizive por edhe për vetë protagonistët e saj kryesorë, futbollistët.

Në një studim të kryer nga Redaksia e Sportit pranë Albeut, kemi arritur të gjejmë se cilët janë 10 futbollistët më të paguar në botë. Sa është përfitimi i tyre vjetor dhe në cilat klube dhe liga aktivizohen.

Shumica e emrave që do të shihni në foto galerinë e mëposhtme janë tepër të njohur për të gjithë. Madje nuk ka njeri në planet që nuk i njeh pasi ata, momentalisht, janë futbollistët më të mirë të momentit, kampionë të vërtetë, të cilët kanë fituar gjithçka dhe sërish kanë etje të madhe për fitore.

Kujtojmë që fitimet e tyre sezonale nuk vijnë vetëm nga ato që u japin klubet por edhe nga sponsorët dhe reklamat. /albeu.com/

10 futbollistët më të paguar:
Shtuar më 21/02/2012, ora 17:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori