Albeu: 5 "triot" më të suksesshme në futboll (FOTO LAJM)

Ronaldo-Benzema-Higuain
Benzema - Ronaldo (Real Madrid)
Në sezonet e shkuara ka qenë Barcelona që ka bërë diferencën për sa u përket golave të shënuar, por sivjet ata renditen në vendin e dytë. Tredhëmbëshi më i mirë në Evropë është ai i Realit të Madridit, ku treshja Ronaldo-Higuain-Benzema kanë arritur të shënojnë plot 99 gola në të gjitha kompeticionet, 47 prej të cilëve nga Ronaldo.

vendin e dytë renditet treshja Messi-Alexis-Fabregas me 81 gola, ku 55 janë të argjentinasit. Sulmet që plotësojnë pesëshen më të mirë janë Gomez-Robben-Ribery (67 gola), Aguero-Balotelli-Dzeko (58) dhe treshja e Unitedd, Rooney-Hernandez-Welbeck (50 gola). /albeu.com/
Shtuar më 02/04/2012, ora 12:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori