Albin Tahiri nderon Kosovën, shkëlqen në garën e parë të PyeongChang
Pëlqej
Albin Tahiri është renditur në vendin e 37-të në garën e parë të PyeongChang të Koresë së Jugut.

Në këtë garë ishin pjesëmarrës 65 garues dhe gjithsej dhe nga dy garime 28-vjeçari kishte kohën 2:23.40 sekonda.

Kjo pozitë vlerësohet e suksesshme, bazuar në kushtet që mbretëruan sidomos në garën e sllallomit, ku shumë garues u diskualifikuan. Në garën e parë në lëshim të shpejtë përfundoi në vendin e 55-të me kohë 1:23:84.

garën e dytë, sllallom në Alpin në Kombinuar u rendit në vendin e 36-të me kohë 59:56.

Pas dy garave me rezultat të kombinuar Tahiri u rëndit në vendin e 37-të me kohë 2:23:40. /albeu.com/
Shtuar më 13/02/2018, ora 10:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori