Alcacer blihet përfundimisht nga Borusia Dortmund
Borussia Dormtund do të nënshkruajë me Paco Alacer për një marrëveshje të përhershme duke aktivizuar opsionin e blerjes në kontratën e tij të huzimit, në fundjavë.

Sulmuesi aktualisht është në huazim nga Barcelona dhe mund të nënshkruhet për 21 milionë euro nga skuadra gjermane, me 2 milionë që janë paguar për huazimin e tij. Një tjetër 5 milion euro do t’i paguhen Blaugranëve nëse përmbushen disa kritere.

Sipas Bild ata janë të gatshëm për të nënshkruar një kontratë që do të përfundonte në 2023 dhe kjo mund të njoftohet zyrtarisht në një takim të anëtareve të dielën. /albeu.com

Shtuar më 23/11/2018, ora 14:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori