Alcacer, nga goli në tragjedi
Një epilog tragjik e ka përfshirë ndeshjen Valencia-Roma e cila pëfundoi me fitoren e ekipit spanjoll me rezultatin 3-0. Kjo ndeshje miqësore u luajt ditën e djeshme në spanjë.

Paco Alcacer autori i golit të tretë të takimit ka humbur të jatin vetëm pak minuta përpara përfundimit të takimit pasi ai pësoi një atak kardiak.

Edhe pas ndërhyrjeve të stafit mjeksor ai nuk ka mundur të mbijetojë dhe ka humbur jetën në tribunë duke ndjekur të birin Paco Alcacer.

Paco Alcacer është një ndër talentet e zbuluar me Kombëtaren Spanjolle U19 me të cilën fitoi Kampionatin Europian. /albeu.com/
Shtuar më 13/08/2011, ora 10:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori