Alegri ia dedikon fitoren Kasanos
"Pas ndeshjes mendimi i parë është vetëm për Antonion që ka kaluar një javë jo të mirë, ia dedikojmë këtë sukses sulmuesit, të cilin do ta presim krahë hapur në fushë pasi të marrë plotësisht veten. Sa për ndeshjen, më pëlqeu loja pasi i lamë shumë pak hapësira Catanias, dhe ishim shumë të kujdësshëm”.

Me këto fjalë e nis deklaratën e tij pas ndeshjes tranjeri i Milanit, Massimiliano Allegri. Tekniku kuqezi u pa shumë i kënaqur pas ndeshjes, jo vetëm prej rezultatit por edhe të 5 fitoreve rradhaziarrin skuadra e drejtuar prej tij në kampionatin italian të futbollit.

Milan do të luajë pas dy javësh në "Artemio Franki" të Firemces kundër Fiorentinës dhe më pas do të presë Barcelonën në shtëpi. /albeu.com/
Shtuar më 07/11/2011, ora 08:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori