Presidenti i UEFA-s flet rreth përjashtimit të mundshëm të Manchester City-t nga Champions
Për herë të parë ka folur publikisht presidenti i UEFA-së, Aleksander Ceferin në lidhje me përjashtimin e mundshëmManchester Cityt nga Liga e Kampionëve.

Për shkak të mos përmbajtes së rregullores në lidhje me Fair Playin financiar, City rrezikon të mos luaj një sezonë në këtë garë.

"Nganjëherë harrojmë sa e pistë është kjo industri. Nëse nuk je i korruptuar dhe i përmbahesh rregullave askush nuk ka pse të shqetësohet" ka thënë Ceferin për New York Times. /albeu.com/
Shtuar më 21/05/2019, ora 12:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori