Alisson Becker falenderon tifozët e Romës
Pëlqej
Alisson Becker ka falenderuar tifozët e Romës, pasi ai po fluturonte për të përfunduar transferimin e tij prej 75 milionë eurosh tek Liverpooli.

"Unë dua të falënderoj tifozët e Romës", tha 25-vjeçari për gazetarët.

Ai u pyet nëse ishte i penduar që po linte Romën.

"Më vjen keq, por unë do të duhet të flas më vonë, OK?"

Portieri brazilian u bashkua vetëm me Internacional për 8 milionë euro në vitin 2016 dhe kaloi sezonin e parë si zëvendësues, duke mos bërë një paraqitje të vetme Serie A.

Në sezonin e dytë, ai kishte një sukses i madh, veçanërisht në Champions League, ku shkuan në gjysmëfinale kundër Liverpoolit.

Ai bëhet portieri më i shtrenjtë ndonjëherë, me një kosto prej 70 milion eurosh plus një bonus prej 5 milionë eurosh, ndërsa ai do të nënshkruajë një kontratë pesëvjeçare. /albeu.com/
Shtuar më 18/07/2018, ora 20:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori