Alisson është zyrtarisht portieri më i mirë në botë
Portieri i Liverpoolit, Alisson Becker është zgjedhur portieri më i mirë në botë nga FIFA.

Në garë të ngushtë, ai ka mposhtur Edersonin e Manchester Cityt dhe Marc Andre Ter Stegen të Barcelonës.

Alisson, muajin e kaluar ishte zgjedhur edhe portieri më i mirë në Evropë nga UEFA.
Shtuar më 23/09/2019, ora 22:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori