Alisson flet për gafën që bëri: Do të jem budalla nëse e përsëris këtë gabim
Pëlqej
Portieri i Liverpoolit, Alisson, e ka pranuar gabimin e tij në ndeshjen e zhvilluar dje kundër Leicesterit, por ka thënë se mbrojtësi Virgil Van Dijku ia kishte pasuar keq dhe se Kelchi Iheanacho i kishte bërë ndërhyrje të palejueshme.

“E gjykova keq, bëra gabim në kuptimin e lojës. Doja të vazhdonim lojën dhe të mbanim topin. Tani, të gjithë do ta analizojnë këtë. Unë do të jem budalla dhe ta përsëris këtë gabim”, ka thënë Alisson.

“Ne duhet të mësojmë nga gabimet tona. Loja me këmbë është pjesë e imja por unë nuk do të jem arrogant dhe t’ju them se do të vazhdoj ta bëjë këtë gjë. Nëse është e nevojshme, atëherë driblimi do të jetë opsioni im i fundit”.

“Për fat të keq, sot ky gabim shkaktoi golin. Unë mendoj se ishte ndërhyrje e palejueshme por nuk dua ta fajësojë këtë gjë. Topi nuk u pasua mirë. Biseduam për këtë gjë në dhomën e zhveshjes dhe i thashë edhe Virgilit. Por, unë duhet ta kisha gjuajtur atë larg”.
Shtuar më 02/09/2018, ora 17:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori