Alisson zgjitet portieri më i mirë në botë
Alisson Becker fiton trofeun e Portierit më të mirë sipas "France Football".

Portieri i Liverpool la pas krahëve të tij, gardianin e Barcelonës, Marc-Andre ter Stegen dhe atë të Manchester City, Ederson.

Kjo është hera e dytë që Becker këtë trofe dhe këtë e bën radhazi. Në garë për të këtë trofe ishte dhe Manuel Neuer, (Bayern Munich), Andre Onana (Ajax ), Wojciech Szczesny (Juventus ), Jan Oblak (Atletico Madrid), Kepa (Chelsea), Samir Handanovic (Inter ) Hugo Lloris (Tottenham Hotspur).
Shtuar më 02/12/2019, ora 21:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori