Allegri 8 trofe në karrierë, ja 10 strategët italianë që kanë fituar më shumë (FOTO LAJM)

10. Claudio Ranieri – 7 trofe

Pëlqej
Massimiliano Allegri mbrëmë me Juventusin e tij ka fituar Kupën e Italisë 2016-2017, i cili është trofeu i tetë radhazi për të si trajner.

Ai ka mundësinë që këtë numër ta dërgojë në 10-të, pasi është afër titullit dhe luan edhe në finalen e Ligës së Kampionëve.
Por kush janë trajnerët italianë të cilët kanë fituar më shumë në Itali, Evropë dhe botë?

Emrat të mëdhenj Giovanni Trapattoni, Carlo Ancelotti e Macelo Lippi janë trajnerët që kanë fituar më shumë trofe në karrierën e tyre duke shkruar historinë e futbollit italian.

Shtuar më 18/05/2017, ora 17:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori