Allegri arrin në 10 trofe me Juventusin
Juventusi fitoi dje superkupën e Italisë duke mundur 1-0 Milanin falë golit të shënuar nga Ronaldo.

Një nisje perfkete për Juventusin viti 2019 ku meritë pa dyshim ka dhe trajneri kësaj skuadre Masimiljano Allegri.

Për trajnerin Livornez ky është trofeu i 10 me Juventusin.

Ai ka fituar katër kampionate, katër herë Kupën e Italisë dhe dy Super Kupa.
Shtuar më 17/01/2019, ora 12:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori