Allegri flet pas shkarkimit nga Juventusi
Massimiliano Allegri ka dhënë deklaratën e parë pas largimit nga Juventusi.

Duke marrë çmimin sarkastik "Il Tapino D’oro" nga gazetari Stafelini, trajneri ka folur për mikrofonin e tij, mbi atë që ndodhi gjatë takimit me presidentin Andrea Agnelli, shkruan "Sportmediaset".

Nuk e di se kush do të shkojë te Juventusi. Megjithatë do të jetë një trajner i madh, sepse Juventusi është një klub i madh. Tani do të shkojë në shtëpi dhe më pas do të bëjë pushimet e mia në det”, ka thënë Allegri duke buzëqeshur.

Pyetja e gazetarit Staffelli: "Agnelli nuk donte të jepte parat për të bërë një ekip tjetër si tipi i Barcelonës?”

Allegri qesh dhe thotë: "Jo, jo, jo, absolutisht".
Shtuar më 17/05/2019, ora 20:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori