Allegri i kënaqur me gjithë rrethanat që solli loja, madje edhe me golin e Bonuccit
Allegri pas fitores 3-1 kundër Milanit beson se Juventusi është në rrugën e duhur dhe vlerësoi inteligjencën e Sami Khediras.

“Unë jam i lumtur që Bonuccin shënoi një gol, por jam edhe më i lumtur që fitoi Juventusi”, tha Allegri për Sport Mediaset Premium.

“Ishte e rëndësishme t’i ktheheshim fitoreve kundër Milanit, të cilët janë në gjendje të mirë. Ne shënuam gol dhe më pas u ndalëm. Ishte fitore për të rritur epërsinë tonë në krye të tabelës”.

“Khedira është një lojtar i klasit botëror dhe di të lexojë momentet vendimtare të një ndeshjeje. Kjo është shumë e rëndësishme, pasi në disa momente keni nevojë për lojtarë të caktuar që mund të ndryshojë rrjedhën e lojës”.

“Ne me të vërtetë mund të kishim bërë me një lojtar si Khedira kundër SPAL-it, pasi është tejet inteligjent. Ndonjëherë mund të duket i ngadalshëm ose i prirur ndaj gabimeve, por e lexon lojën shumë mirë” përfundoi tekniku italian. /albeu.com/
Shtuar më 01/04/2018, ora 09:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori