Allegri jep lajmin e tmerrshëm: Sezoni për këtë lojtar u mbyll
Pëlqej
Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, ka shprehur me plot bindje keqardhjes se Juan Cuadrado do të rikthehet më në këtë edicion.

Anësori ka operuar kofshën pas dëmtimit të marrë, dhe po bëhet një kohë e gjatë që ai i mungon Juventusit.

Cuadrado ka pasur një kontroll të shtunën, ndërsa është duke vazhduar me tretmanin e tij”.

“Është normale që Cuadrado të mos jetë gati, por ju po më “pyetni e ka e ka mbyllur sezonin Cuadrado?”.

“Shpresoj që jo, por aktualisht Cuadrado nuk është i gatshëm, do ta shikojmë pas 20 ditësh kur të mbyllen ndeshjet e kombëtarëve”.

“Situata e tij mund të mbyllet për dy ditë, por mund të zgjatë me dy muaj ose gjashtë muaj. Ky është realiteti i situatës”.

“[Federico] Bernardeschi është i ndryshëm për shkak se ai ka një traumë. Ne shpresojmë ta kemi përsëri sa më shpejt të jetë e mundur”, ka thënë Allegri për lëndimet./albeu.com/
Shtuar më 13/03/2018, ora 17:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori