E FUNDIT/ Vetëm 50 vjeç, COVID-19 i merr jetën mamisë në Elbasan
Allegri "ngre në qiell" Ronaldon me deklaratën e tij
Juventus ka marrë një tjetër fitore në Serie A, këtë radhë
përballë Napolit duke triumfuar 3-1.

Në këtë ndeshje ka shkëlqyer ylli i Juventusit, Cristinao Ronaldo, i cili edhe pse nuk shënojë gol, arriti të jepte tres asistime perfekte.

Paraqitja e portugezit duket se i ka pëlqyer shumë, trajnerit të Juves, ku ky i funidt nuk ka hezituar që ta lavdëroi Cr7.

Ronaldo argëtohet në fushë. Tashmë është integruar mirë me ekipin dhe është një futbollist i jashtëzakonshëm. Është preciz në pasime por edhe lojtarë tjerë duhet të jenë të aftë t’i japin pasimet e duhura”, tha Allegri.

“Ndaj Napolit dhe në 30 minutat e parë ndaj Valencias ka qenë Ronaldo më i mirë në fushë”.

“Shpresojë të vazhdojë me këtë ritëm pasi është një kampion i madh dhe kemi nevojë për të”, deklaroi Allegri.

Ndeshjen e radhës Juventus në Ligën e Kampionëve do ta zhvillojë ndaj Young Boysit në shtëpi dhe Ronaldo nuk do të paraqitet për shkak të kartonit të kuq. /albeu.com/
Shtuar më 30/09/2018, ora 12:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori