Amauri: Milan dhe Inter do te barazojne, Juve do te fitoje
Albeu.com
Sulmuesi i Juventusit, Amauri, thotë se derbi milanez do të përfundojë pa fitues, derisa binakonerët do të shënojnë fitore në udhëtimin ndaj Romës.Sonte në 20.45 rivalët e qytetit, Milani dhe Interi, do t’i matin forcat, ndërsa sulmuesi i Juventusit beson se ndeshja do të përfundojë pa fitues, rezultat që do t’i shkojë në favor Juventusit.
Braziliani, i cili tashmë ka fituar pasaportë italiane, po ashtu shpreson se ekipi i tij do të arrijë të mposhtë Romën, dhe ai do të shënojë gol në Olimpico.

“Milan-Inter? Do të jetë barazim. Roma-Juventus? Ne do të fitojmë me rezultat 0-2. Golat? Unë sigurisht se do të jem në listën e golashënuesve”, ka thënë Amauri.
Shtuar më 29/08/2009, ora 21:53
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori