Ancelotti: Cili është ai trajner që nuk do të dëshironte Ronaldon
Trajneri i Paris Saint-Germain ka shprehur dëshirën
për të patur Cristiano Ronaldon në skuadrën e tij. Në një pronocim për “L’Equipe” tekniku Carlo Ancelotti është shprehur se Ronaldo është simbol i Realit por ai mund të bënte një dyshe të mirë me Ibrahimovic.


“Nuk e di nëse është një transferim që klubi mund ta realizojë. Ronaldo është simbol i Realit, por cili është ai trajner që nuk e dëshiron këtë lojtar? Mendoj se do të luante pa asnjë problem me Ibrahimovic. I kanë cilësitë për të luajtur bashkë. Nuk mendoj se ekzistenca e të dyve do të shkaktone probleme me egon. Kur isha te Milani, kisha në skuadër shumë lojtarë me personalitet dhe arritëm të ndërtojmë një skuadër të madhe”, deklaroi tekniku italian. /albeu.com/
Shtuar më 06/10/2012, ora 11:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori