Ancelotti drejt Afrikës
Anceloti
Në projektet e ardhshme të teknikut Carlo Ancelotti qëndron edhe një kombëtare Afrikane. Ancelotti gjithmonë ka dashur që një ditë të drejtojë një formacion afrikan në një botëror. Ka patur zëra që e shikonin ish teknikun e Milanit drejt kombëtares së Bregut të Fildishtë, porn ë momentet e fundit tekniku Italian ka ndërruar mendje duke preferuar të drejtojë kombëtaren e Ganës. Këtë lajm e ka bërë të ditur miku dhe prokuratori I tij, Ricci, I cili ka thënë se mundësitë që ta shohim Carlo Ancelottin teknikun e Ganës në boterorin e vitit 2014 janë të konsiderueshme
Shtuar më 24/09/2010, ora 12:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori