Ancelotti: Ja plani im për Realin (FOTO LAJM)

Ambientimi - Pas Milanos, Londrës dhe Parisit është Madridi stacioni i radhës, ku një teknik si Ancelotti do të vihet në provë. Edhe pse ka shumë pak javë në drejtim të njërës prej skuadrave më të mëdha europiane, ai tregon se është adaptuar mirë me ambientin: “Gjithçka shkon mirë. Reali i Madridit është një skuadër e madhe. Nuk kam asnjë problem sa i përket ambientimit tim këtu. Skuadra ka ndryshuar shumë pak”.


Gjatë një interviste për "UEFA.com", tekniku italian i "Los Blancos", Carlo Ançeloti, flet për synimet e mëdha të Realit të tij.

Më parë nuk ka pasur të tilla probleme. Tregon se lojtarë si Gareth dhe Cristiano Ronaldo duhet që t’i vendosësh aty ku ndihen më mirë. Ndërkohë që, për atë që tashmë është kthyer në një obsesion për Real Madrid, thotë se do të jetë një motiv më shumë për ta fituar. /albeu.com/


Shtuar më 07/09/2013, ora 16:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori