Ancelotti: Pirlo do të rikthehet në Itali
Ish-trajneri i Pirlos, Carlo Ancelotti, ka thënë se Pirlo do të kthehetItali, ndërsa ai e ka sugjeruar që të shkojë te Milani.

“Kam biseduar me të dhe e kam kuptuar se e ka një dëshirë të çmendur për të luajtur në Evropian. Sipas meje, do të kthehet me siguri në Itali, pasi këtë ia ka këshilluar edhe Conte. Unë do t’i thosha të shkojë aty ku ka fituar më shumë”, ka thënë trajneri italian, duke i këshilluar lojtarit të Neë York Cityt të kthehet në Milan.

Për futbollistin interesim të madh ka shprehur edhe Interi. /albeu.com/

Shtuar më 16/11/2015, ora 17:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori