Ancelotti: Zidane ndryshoi stilin e futbollit tim
Pëlqej
Carlo Ancelottu ka thënë se Zinedine Zidane sa ishte lojtar i Juventusit, ka ndryshuar idetë në futboll.

Zidane i Juventusit i ka ndryshuar idetë e mia në futboll”, ka thënë trajneri aktual i Napolit.

“Unë kisha një stil të futbollit që i dërgonte lojtarët në zonën e sulmit dhe nuk përdorja një ‘trequartista”.

Zidane transformoi gjithçka, sepse unë e vendosa ekipin rreth kampionit, duke e bërë të përshtatshme për Zizoun”, deklaroi Ancelotti. /albeu.com/
Shtuar më 19/01/2019, ora 19:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori