Ancelottti tregon skuadrat favorite për të triumfuar në Champions
Carlo Ancelotti është një trajner që ka shumë eksperiencë në kompeticione si Champions League. Trajneri bavarez ka fituar me dy ekipe të ndryshme Milan dhe Real Madrid dhe do të kërkojë të bëjë mrekullinë dhe me Bayernin.

"Mendoj se mund ta fitojnë Champions-in shtatë ekipe: Bayern Munich, Real Madrid, PSG, Juventus, Atletico Madrid, PSG dhe Manchester City. Forma e Bayernit? Kemi rezervuar një 'bateri të vogël' për finale e sezonit. Rezultatet tani janë të shkëlqyera, cilësia e lojës jo aq shumë, por ne përmirësohemi në mënyrë të sigurtë", thotë italiani për Correire dello Sport.


Shtuar më 10/02/2017, ora 15:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori